• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-695-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

روزهای روشن در انتظار والیبال کردستان

والیبال کردستان که از قدمت طولانی برخوردار است، در طول دوران با فراز و نشیب های زیادی مواجه بوده است که در این دهه‌های آخر سیر نزولی آن کمی متوقف شد و شرایط به گونه ای در خط مستقیم صعود را در نمودار نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، دوران والیبال در این دیار از کوچه پس کوچه های شهر نشآت می گیرد، زمانی که مردم این شهر برای لذت بردن از دنیای ورزش تنها والیبال را می شناختند و برای نگاه کردن این ورزش ساعت ها در زمین های محلاتی نظاره گر بودند.

والیبال کردستان گذشت تا تک ستاره هایی را به دنیای حرفه ای معرفی کند ولی با گذر زمان و تنش هایی که کم کم ما بین این خانواده پیش آمد این رشته در اذهان به فراموشی سپرده شد و رشته های دیگر جایگزین و مخاطب خاص مردم شدند.

والیبال از جمله رشته هایی است که در آن شرایط قدی بسیار تاثیر گذار است، پس با توجه به این مسئله خانواده هایی که برای فرزاندشان رشته‌ای ورزشی انتخاب می‌کردند دیگر والیبال در اولویت نبود بلکه این رشته جای خود را به بسکتبال که آنهم رشته ای با اصالت در این دیار است داده بود.

حضور تیم بسکتبال استان در قالب لیگ های برتر و دسته یک باعث شد مردم برای نگاه کردن این مسابقات راهی سالن‌های ورزشی شوند و همین حضور هم دلگرمی برای ورزشکاران بود و هم مردم را بیشتر به این رشته علاقه‌مند می‌کرد.

حال امروز والیبال مردان کردستان با کمک و حمایت های مالی شرکت «راه یاب ملل» توانست برای اولین بار در لیگ دسته یک حضور پیدا کند و این مهم شاید نقطه عطفی در این رشته و آشتی مردم با این رشته باشد.

خبات بیگلر مدیر باشگاه راه یاب ملل ، در خصوص حمایت از رشته والیبال گفت: در سال گذشته این باشگاه حمایت‌هایی از تیم دسته یک در باشگاه های تهران را بر عهده داشت که با قهرمانی این تیم در این سطح، حضور در دسته یک این تیم در بزرگسالان کشور محیا شد.

وی ضمن اشاره به اینکه شرایط والیبال در استان کردستان مهیاست، ذکر کرد: سابقه والیبال در کردستان بررسی شده و تصمیم بر این شد که با سرمایه گذاری 300 میلیون تومانی تیم راه یاب ملل در شهر مریوان که از تماشاچیان و سالن بهتری نسبت به سایر شهرستانها برخوردار است تشکیل شود.

مدیر باشگاه ورزشی راه یاب‌ملل در ادامه به حمایت های ورزش و جوانان اشاره و عنوان کرد: برای اینکه این تیم در طول رقابتها بتواند با عملکرد خوبی رو به جلو برود و زنگ تفریحی در مقابل تیم های بزرگ نباشد از بازیکنان غیر بومی برای انتخاب نفرات اصلی استفاده شده است و در کنار آنها نیز با کمک هیات والیبال بازیکنان بومی نیز معرفی شده اند.

بیگلر با اشاره به اینکه متاسفانه در استان بازیکنان سطح بالایی نداریم، بیان کرد: برای تشکیل این تیم در کردستان برنامه دراز مدت در دسترس است و تا 2 الی 3 سال دیگر با آموزش مربیان و بازیکنان این تیم به صورت بومی و منسجم در رقابتها شرکت می کند.

وی با تاکید بر این مهم که باشگاه راه‌یاب ملل پشتوانه‌ای برای ورزشکاران است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در استان کردستان تعداد زیادی از مربیان والیبال آموزش دیده نیستند و برای جبران این مهم رایزنی‌هایی انجام شده که کلاسهای آموزشی توسط مربیان مطرح کشور برای این مربیان برگزار شود.

مدیر باشگاه ورزشی راه یاب ملل در پایان ضمن اشاره به اینکه رقابتهای والیبال دسته یک مردان مهمترین رویداد ورزشی استان خواهد بود، یادآور شد: از رسانه ها و صداو سیما می خواهیم که تا حد توان این رقابتها را به صورت ویژه و زنده از شبکه استانی پخش شود تا با این مهم بتوانیم اسپانسرهای بیشتری برای رشد این رشته پیدا کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: