• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

کسب رتبه های برتر اعتبار سنجی ملی توسط حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در اعتبار بخشی دور سوم بیمارستانهای استان در سال 96 به موفقیت دست یافت .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، دکتر هومن قصری اظهار کرد: از ابتدای بهمن 95 تا پایان خرداد 96 ارزیابی بیمارستان های تابعه دانشگاه بر اساس برنامه اعتبار بخشی ملی توسط ارزیابان وزارت متبوع به عمل آمد.

وی افزود: علی رغم کاهش درجه اعتباربخشی تعداد قابل توجهی از بیمارستانهای سطح کشور در دوره سوم اعتبار بخشی خوشبختانه با تلاش همکاران و مدیران حوزه درمان دانشگاه، حمایت های ریاست محترم دانشگاه، جدیت کلیه کارکنان و مسئولین بیمارستانهای سطح استان، همکاری کلیه حوزه های دانشگاه و نظارت ستاد معاونت درمان وزارت متبوع سطح اعتبار بخشی تمام بیمارستانهای دانشگاه همانند سال گذشته حفظ و سه بیمارستان جدید کوثر سنندج، شهید چمران سروآباد و شهدای دهگلان  نیز موفق به دریافت عنوان درجه یک  اعتبار بخشی شدند .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان بیان کرد: در حال حاضر حدود 93 درصد بیمارستانهای دانشگاه در سطح استان دارای درجه یک اعتبار بخشی هستند که برای یک مورد بیمارستان دارای درجه دو نیز اقدامات اصلاحی و نیز درخواست ارزیابی مجدد برای افزایش درجه اعتبار بخشی انجام شده است .

وی خاطرنشان کرد: این مهم علاوه بر تایید مجدد توانمندی همکاران حوزه درمان دانشگاه موید روند مناسب ارتباطات درون و برون سازمانی این معاونت و نیز بیانگر تبلور کار گروهی و تیمی در حوزه درمان دانشگاه است که با رهنمودهای ریاست محترم دانشگاه قابلیت نهادینه شدن در تمام فرایندهای جاری امور درمان خواهد بود .

لازم به ذکر است اعتبار بخشی بیمارستانها بالاترین روش نظارتی در سطح ایران و تمام کشورهای توسعه یافته جهان برای ارزیابی و کنترل فرآیندهای درمان بوده و تا کنون سه دوره آن در سطح کشور توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: