• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8090-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان:

عمده مافیای مواد مخدر از قوانین آگاه هستند/539 کیلوگرم کشف مواد مخدر در کرستان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، گفت: افرادی که در کار مافیای مواد مخدر هستند از قوانین و کارهای غیر قانونی خود آگاهی کامل دارند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، رحمان حریری امروز (28خرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه و روسای کمیته های تخصصی شورای هماهنگی با مواد مخدر، اظهار کرد: طبق تحقیقات انجام شده 69 درصد از معتادین و 61 درصد از زندانیان مواد مخدر کاملا از قوانین آگاه هستند.

وی تصریح کرد: شورای هماهنگی و مبارزه با مواد مخدر طبق مصوبه سال 67 مجمع تشخیص مصلحت نظام چهار وظیفه برعهده دارد که شامل سیاست گذاری، برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت است مشخص شده که ستاد مبارزه با مواد مخدر بالاترین مرجع مواد مخدر در کشور است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، عنوان کرد: آنچه که ستاد مبارزه با مواد مخدر و شواری هماهنگی در استان تصویب می‌کنند لازم اجرا کردن است و هیچ کدام از دستگاه های دولتی نمی‌توانند آن را رد کنند و همچنین از لحاظ قانونی این ستاد با لغو دستگاه‌ها می تواند برخورد و شکایت کنند.

حریری گفت: کاهش سن مصرف مواد و رشد شیوع مصرف مواد در نوجوانان و جوانان از جمله نگرانی ها و دغدغه های آحاد جامعه جهانی است.

وی بیان کرد: اعتیاد و آسیب های اجتماعی بسیاری از خانواده ها را درگیر کرده و همچنین هزینه های زیادی بر دوش دولت و مردم تحمیل کرده که می‌طلبد در هفته مبارزه با مواد مخدر در این شرایط بحرانی بسیار جدی تر از گذشته دیده شود.

فرامرز شاکری رئیس پلیس مبارزه مواد مخدر در کردستان، در ادامه در خصوص کشفیات، گفت: در سه ماه اول سال جاری نسبت به سال گذشته 271 درصد افزایش کشفیات در استان کردستان داشته ایم که شامل تریاک، هروئین و شیشه بوده است.

وی بیان کرد: بالغ بر 539 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کردستان در سه ماه اول امسال کشف شده است.

رئیس پلیس مبارزه مواد مخدر در کردستان، با اشاره به برنامه های نیروی انتظامی، عنوان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر در کردستان در این راستا 283 طرح را اجرا کرده است.

شاکری خاطرنشان کرد: در این راستا تعداد 935 نفر قاچاق مواد مخدر در استان کردستان دستگیر شده‌اند که 20 نفر از آنان زن است.

گفتنی است در این نشست از پوستر هفته مبارزه با مواد مخدر رونمایی شد. انتهای پیام