• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1491-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان:

حفاظت و حراست از آب‌های سطحی استان امری ضروری است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: در استان کردستان اکثر آب‌های موردنیاز یا تامین کننده نیاز شهروندان، سطحی هستند بر همین اساس حفاظت و حراست منابع آب‌‌های سطحی‌ ضروری است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آرتیکاس اقبال روز دوشنبه در مانور پدافند غیرعامل و حفاظت کیفی سد قشلاق سنندج اظهار کرد: پدافند غیرعامل یکی از امور بسیار با اهمیت است که در همه کشورها باید موردتوجه قرار گیرد .

وی افزود: کشورهای خارجی پدافند غیرعامل را به عنوان دفاع غیرنظامی در مقابل دشمنان در نظر می‌گیرند و به کارهای محرمانه و سری هم تلقی می‌شود .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان با بیان اینکه با انجام اقدامات پدافند غیرعامل قرار است که تاب آوری جوامع در مقابل دشمنان بالا برود، عنوان کرد: وقتی مسئله‌ای از حالت محرمانه و سری خارج شده و وارد مرحله بحران می‌شود، چون دیگر محرمانه نیست باید در مقابل آن بایستیم .

وی ادامه داد: در حوزه مدیریت بحران باید تفاوت را مابین سازمان‌های خدمات رسانی همچون آب منطقه‌ای قایل شد و هم پوشانی در حوزه آموزش و پیشگیری را مدنظر قرار داد .

اقبال در ادامه تصربح کرد: در استان کردستان اکثر آب‌های موردنیاز یا تامین کننده نیاز شهروندان، سطحی هستند لذا ما باید منابع آب‌‌های سطحی‌مان را حفاظت و حراست کنیم .

وی تاکید کرد: حفاظت و حراست از منابع تامین کننده آب ما کمتر از مراکز حساس نیست و باید این اهمیت موردتوجه قرار گیرد .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که در حوزه آب‌ها انجام وظیفه می‌کنند باید اهمیت حفاظت از منابع آبی را جدی بگیرند و وظیفه محوله خود را به درستی انجام دهند.


انتهای پیام