• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-2097-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

ضرورت اطلاع رسانی گسترده در خصوص پیامدهای ناشی از طلاق

امام جمعه بانه بر اطلاع رسانی و آموزش رسانه ای گسترده پیرامون آسیب ها و پیامدهای ناشی از طلاق تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا ‌منطقه کردستان؛ حاج ماموستا عبدالله حیدری در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه ضمن هشدار درباره افزایش پدیده طلاق و فروپاشی خانواده ها، نقش دین در ثبات زندگی خانواده ها، جاری شدن روح اعتماد، تعامل، هدفمندی و همراهی در بین اعضای خانواده به ویژه همسران را مهم برشمرد.

فرماندار شهرستان بانه هم با اشاره به هجمه های سنگین فرهنگی و اجتماعی در سایه گستره عظیم ارتباطات، مهم ترین راه برون رفت از چالش های آن را آموزش، تقویت تاب آوری، همراهی روحانیان، معتمدین و دانشگاهیان در فرآیندهای پیش رو خواند.

محمد فلاحی، از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه های محلی خواست ستون ها و فرصت های ویژه ای برای پرداختن به موضوعات اجتماعی از جمله پیشگیری از آسیب ها نظیر طلاق فراهم کنند و از روحانیان و نخبگان برای استفاده از این بستر ارزشمند دعوت به عمل آورند.

  تاکید بر دانش افزایی جوانان به ویژه زوج های جوان، برپایی کارگروه های آموزشی قبل و بعد از ازدواج، ارتقای صمیمیت در خانواده ها، آموزش مبانی حل بحران در خانواده، راه اندازی کارگاه های آموزشی سلامت روان، برگزاری سمینارهای علمی، نصب تندیس دو تن از مفاخر تاریخی در بانه و نام گذاری خیابانی به نام یکی از چهره های معاصر علمی و دینی این شهرستان، از موضوعات مورد بحث در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه بود.


انتهای پیام