• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-1797-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

رویکرد دولت توجه به کیفیت گندم است

سرپرست فرمانداری سقز گفت: رویکرد دولت برای خرید گندم توجه به کیفیت آن است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، کامیل کریمیان در جلسه کمیته خرید گندم بر جلوگیری از خرید گندم تاریخ گذشته و سال های قبل، بهداشتی بودن مراکز خرید گندم و برآورد افت واقعی گندم تاکید کرد.

وی همچنین بر استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، عوامل آزمایشگاهی و سایر عوامل در تمامی مراکز خرید در ایام خرید تصریح و اظهار کرد: 10 روز قبل از شروع خرید گندم، از مراکز خرید گندم بازدید می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هم با بیان اینکه 50 درصد از مزارع گندم علیه سن پوره سمپاشی شده است، اظهار امیدواری کرد که گندم امسال کیفیت مناسبی داشته باشد.

محمدنافع علایی نیا با عنوان اینکه گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در مراکز خرید با استفاده از سامانه جامع پهنه بندی داده های کشاورزی تحویل گرفته می شود، اعلام کرد: 27 مروج پهنه بندی در سطح شهرستان مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد  10 تا 11 تیرماه خرید گندم در شهرستان سقز آغاز شود، اضافه کرد: پیش بینی می شود 115 تا 120 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان خریداری شود.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان سقز هم با بیان اینکه سال گذشته در مراکز خرید تعاون روستایی 57 هزار تن گندم خریداری شد؛ از آمادگی مراکز خرید برای تحویل گندم کشاورزان خبر داد.

عبداالله کریمی اعلام کرد: سال جاری چهار میلیارد و 260 میلیون ریال از منابع داخلی برای بهسازی مراکز خرید هزینه شده است.

شکراله صلواتی، رئیس اداره غله شهرستان سقز، هم اعلام کرد: سیلوهای سرپوشیده شهرستان سقز دارای ظرفیت 140 هزار تُن گندم است.

تاکید بر آموزش نیروهای مراکز خرید گندم، بهسازی و نوسازی تمامی انبارها، سیلوها، ضدعفونی کردن و به کارگیری نیروهای مجرب، نصب دوربین مداربسته، کپسول اطفای حریق، تجهیز امکانات آزمایشگاهی و سایر امکانات و تجهیزات موردنیاز قبل از شروع فصل خرید گندم از دیگر مواردی بود که در این جلسه عنوان شد.


انتهای پیام