• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-5094-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

رییس دانشگاه کردستان؛

هنرمندان پلی میان الهام آسمانی و جامعه هستند

رییس دانشگاه کردستان هنرمندان را پل ارتباطی میان الهام آسمانی و جامعه نامید و گفت: هنر از یک سو از تخیل و الهام و از سوی دیگر متأثر از جامعه است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، فردین اخلاقیان‌طاب امروز در آیین بزرگداشت استاد برجسته سینما، تئاتر و تلویزیون «دکتر قطب الدین صادقی» که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دکتر صادقی هنرمندی با تحصیلات آکادمی است که انتشارات علمی، فرهنگی و هنری وی در کنار تربیت شاگردان نامورش مزید بر این ادعاست .

وی افزود: حضور بزرگان در مراسم بزرگ‌مرد «قطب‌الدین صادقی» نشان از بزرگی جایگاه وی است .

رییس دانشگاه کردستان با بیان اینکه هنرمندان و دانشمندان افق‌های نو، دریچه‌هایی نو و راه‌های جدید را پیش‌روی هنر و علم می‌گشایند، گفت: هنر از یک سو از الهام و تخیل و از سوی دیگر متاثر از جامعه است .

وی هنرمندان را پل ارتباطی میان الهام آسمانی و جامعه دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه ارتباط بین جامعه و هنرمندان ار بدیهیات است، باید هنرمندان را باور کرد و زمینه و بستر این باور را یافت .

اخلاقیان‌طاب با اعلام اینکه در کشور به اندازه کافی به صورت منظم، کافی و سیستم یافته شاهد یک نظام هنری منسجم نیستیم، خاطرنشان کرد: برای رشد حوزه‌های هنری نیازمند یک مدیریت جامع هستیم .

به گفته وی در کنار تخصص باید به جایگاه اجتماعی دکتر قطب الدین صادقی به عنوان یک هنرمند دانشمند اشاره کرد .

اخلاقیان‌طاب با ذکر این نکته که باید توجه داشت که تخصص تنها انسان را به کمال نمی رساند، تصریح کرد: تواضع، فروتنی و تعهد است که کمال را برای یک هنرمند به دنبال دارد .

رییس دانشگاه کردستان در پایان با اعلام اینکه کمتر هنرمندی را دیده ایم که اینگونه با مردم در ارتباط باشد، یادآور شد: در طول تاریخ، کردستان مردان فرهیخته ای همچون دکتر صادقی را پرورش داده و منشأ ارایه این سرمایه های فرهنگی به کشور و جهان بوده است.


انتهای پیام