• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-5593-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

یک عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان؛

مناظرات دانشجویی زمینه را برای تربیت گفتمان مدنی فراهم می سازد

یک عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه مناظره دانشجویی زمینه‌ای را فراهم می‌سازد که در آن دانشجویان شیوه درست استدلال منطقی را تمرین می‌کنند، گفت: مناظره دانشجویی بستری برای تربیت گفتمان مدنی است.

ناصر یوسفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به اینکه مناظره دانشجویی زمینه‌ای را در راستای ابراز وجود دانشجو و تمرین برای انتقادپذیری و پذیرش تفاوت‌های فردی و نگرش‌های متفاوت ایجاد می‌کند، اظهار کرد: دانشجویان در این فضا علاوه بر تمرین روش‌های گفتگو بر اساس تبادل نظر با آراء متفاوت، با شیوه درست استدلال منطقی آشنا خواهد شد.

وی افزود: گفتمان ایجاد شده در قالب مناظره دانشجویی فرصتی است برای دانشجویان تا بدانند در روابط اجتماعی‌شان در آینده چگونه از حق خود دفاع و ابراز عقیده کنند، بدون آنکه باعث رنجش دیگران شوند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان تصریح کرد: مناظرات دانشجویی زمینه را برای تربیت گفتمان مدنی فراهم می‌سازد.

وی برپایی مناظرات علمی را یکی از رسالت‌های اساسی دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: این بدان دلیل است که دانشگاه فضایی است که افراد را برای آینده به عنوان شهروند تربیت می‌کند.

یوسفی در پایان یادآور شد: برپایی نشست‌های گفتمان و مناظره در دانشگاه کردستان به ویژه در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به عنوان آزمایشگاه علوم انسانی و اجتماعی، ضروری است.

 


انتهای پیام