• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2294-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد ؛

نمایشنامه خوانی « چند قصه برای یه عالمه شب » در سنندج

مسئول واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: به همت واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان و به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی  نمایشنامه « چند قصه برای یه عالمه شب» در سنندج به صورت نمایشنامه خوانی از 24 لغایت 26 فروردین ماه به اجرای عمومی گذاشته می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، شهرام میرزایی ضمن اعلام این خبر، گفت: هنر تئاتر از هنرهای تأثیرگذار و همراه انقلاب اسلامی در طول 4 دهه انقلاب اسلامی بوده است .

وی افزود: با مروری بر آثار نمایشی بعد از انقلاب تحول در مضمون و محتوای آثار بسیار قابل توجه است که این تحول را بیشتر از هر مرحله‌ای هنر نمایش دفاع مقدس تجربه کرده است .

میرزایی که خود نویسندگی این متن نمایشی را برعهده دارد، عنوان کرد: در این متن بیشتر هدف بر بررسی واکنش مخاطبین با شیوه جدید نمایشنامه نویسی است که سعی در ارائه آن گرفته‌ایم که امیدواریم بتوانیم در ارائه مطلوب آن با همکاری هنرمندانه هنرمندان متعهد و توانمند حوزه هنری به اهداف پیش بینی شده دست پیدا کرده و زمینه ارائه اثری مخاطب پسند را بر اساس معیارهای روز فراهم کنیم .

وی ادامه داد: این نمایش در 4 اپیزود به بررسی موضوعات جنگ دفاع مقدس می پردازد و در آن هنرمندان حسن ترقی و لادن کلوندی در اپیزود اول، مازیار قبادی و روزبه قبادی در اپیزود دوم و زاهد زندی و زهرا محمدی در اپیزود سوم و دراپیزود چهارم تمامی هنرمندان گروه، نقش خوانی متن را برعهده دارند .

مسئول واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت : کارگردانی این نمایش نامه خوانی بر عهده مازیار قبادی و جمشید کلوندی که طراحی آفیش و برو شور را عهده دار بوده به عنوان دستیار کارگردان ، هماهنگی برعهده هوشیار قوامی و خانم ستاره رستمی صحنه خوانی این نمایشنامه خوانی را برعهده دارند .

وی خاطرنشان کرد: ورود برای تمامی علاقه مندان آزاد بوده و به مدت سه شب از 24 تا 26 فروردین هر روز از ساعت 19:30 در محل سالن شماره 2 پردیس سینمایی بهمن سنندج  این نمایش به اجرای عمومی گذاشته می‌شود.


انتهای پیام