• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-597-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

جانشین انتظامی استان کردستان خبر داد:

کشف 92 درصد جرایم در بانه طی سال جاری

جانشین انتظامی استان کردستان گفت: در دوازده ماه گذشته حدود 92 درصد از جرائم اتفاق افتاده در بانه توسط پلیس کشف شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سرهنگ آژنگ در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان جدید و سابق انتظامی شهرستان بانه اظهار کرد: امروزه نیروی انتظامی و پلیس توانسته با مشارکت و همراهی همدیگر اقدامات مناسبی در حوزه امنیت و دیگر حوزه هاي مربوط به اين نيرو در استان كردستان  انجام دهد.

وی امنیت در استان کردستان را زبانزد خاص و عام دانست و افزود: علی رغم تمام تلاش هايي كه دشمنان و ضد انقلاب انجام مي دهند با تلاش بي وقفه و شبانه روزي نیروهای امنیتی و همراهی مردم امنیت مطلوب در استان كردستان حکم فرما است به طوريكه امروزه استان کردستان به لحاظ امنیتی یک استانی برخوردار از امنیت كامل است.

سرهگ آژنگ با اشاره به مولفه هاي امنيت عنوان کرد: مشارکت مردم در کسب این امنیت تاثیر بسزایی داشته است چرا که مردم یکی از موثرترین مولفه ها در ایجاد امنیت پایدار هستند.

جانشين انتظامي كردستان تصریح کرد: امنیت در نظام اسلامی از بالاترین نعمت ها است و این نعمت یکی از مهمترین دستاوردهای نظام است و اگر امنیت مردم به هر دليلي به خطر بيفتد هیچ یک از فعالیت هاي اجتماعي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي مردم نمی تواند به درستی انجام شود و از همين رو است كه بزرگان دینی نیز به این موضوع اذعان داشته و امنیت را در کنار صحت بدن از بزرگترین نعمت ها ذکر کرده و به آن تاکید داشته اند.

جانشین انتظامی کردستان با اشاره به موضوع جرايم در استان كردستان تصریح کرد: در بحث جرایم استان کردستان جز استان های آخر به لحاظ وقوع جرم است و خوشبختانه در حوزه کشف جرایم نيز اين استان جزو استان های برتر كشور است.

وی با اشاره به آمار جرايم در بانه خاطرنشان کرد: 92 درصد از جرایم اتفاق افتاده در بانه توسط پلیس کشف شده است.

اين مقام ارشد انتظامي استان كردستان به ميزان سرقت ها در کردستان نيز اشاره كرد و گفت: در استان به ازاي هر 100 هزار نفر يك فقره سرقت به وقوع می پیوندد و این آمار روز به روز با کمک مردم مهار شده و در حال كاهش است.

جانشین انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: در حوزه کشفیات جرایم رخ داده در استان کردستان 84 درصد از جرایم که اتفاق افتاده کشف شده است و این توفیقات در سایه تعامل مردم و مسئولین است.

سرهنگ آژنگ با اشاره به جرایم مربوط به فضای مجازی تصریح کرد: در فضای مجازی متاسفانه جرایم بیشتر شده و بیش از 90 درصد از جرایم اتفاق افتاده کشف شده است.

وی یادآور شد؛ در بحث مواد مخدر و افیونی هم مهار خوبی شده و طی سال جاری، در این زمینه بیش از 58 درصد کشف داشته ایم.

سرهنگ آژنگ با اشاره به حوزه تصادفات نیز تصریح کرد: امسال در تصادفات درون شهری کاهش کشته ها را داریم ولی در برون شهری چند نفری افزایش داشتیم و فرهنگ ترافیک مردم می تواند کمک حال ما باشد.


انتهای پیام