• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5790-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

مدیر مسئول روزنامه جوان:

خبرنگاران بر روی مسئله توسعه کردستان تمرکز کنند

مدیر مسئول روزنامه جوان اصلی‌ترین مسئله کردستان را در حال حاضر مسئله توسعه دانست و گفت: اگر از ابتدا بر روی توسعه تمرکز می کردیم عقب ماندگی‌های کنونی کمتر بود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، عبدالله گنجی امروز در سومین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در غرب، رسانه با ذات خبرنگاران عجین است به همین دلیل موفق عمل می کنند.

وی با اشاره به اینکه سه نوع نقد در رسانه ها داریم، افزود: نقد شخصیت، اندیشه و عملکرد سه نوع نقد مذکور هستند که یک خبرنگار می تواند انجام دهد.

مدیر مسئول روزنامه جوان با اشاره به اینکه اگر رسانه ای نقدها را شخصی کرده و بر اشخاص تمرکز کند موجب تولید تنفر و کینه خواهد شد، عنوان کرد: متاسفانه در ایران کمتر وارد مقوله نقد در اندیشه شده ایم در این زمینه ضعیف عمل کرده ایم.

وی ادامه داد: باید به کار رسانه هایی که فقط تخریب می کنند و یا فقط خنثی عمل می کنند شک کرد چون نشان می دهد که یک معامله ای پشت این قضیه وجود دارد.

گنجی بیان کرد: متاسفانه خبرنگاران دارای مشکلات معیشتی زیادی هستند و به راحتی می توان در میان آنها نفوذ کرد.

وی در ادامه سخنان خود اصلی‌ترین مسئله کردستان را در حال حاضر مسئله توسعه دانست و گفت: اگر از ابتدا بر روی توسعه تمرکز می کردیم عقب ماندگی‌های کنونی کمتر بود.

مدیر مسئول روزنامه جوان خاطرنشان کرد: مدیریت استان را با شاخص‌های توسعه بررسی کنید و آنها را به نقد بکشید.

 

 


انتهای پیام