• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4892-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور:

خبرنگاران اسیر دست جریانات سیاسی نشوند

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: در نظر گرفتن مصلحت کشور، پرهیز ار قبیله گرایی و قومی گرایی و اختلافات سیاسی باید اساس کار خبرنگاران باشد و نباید  اسیر دست جریانات سیاسی شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مسعود بصیری امروز در سومین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، ضمن تاکید بر رعایت اصل صداقت در اخبار، اظهار کرد: اگر می خواهیم که جامعه در حوزه صداقت، اخلاق و رفتار موفق عمل کند باید اول خودمان را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های کار جهادی در نظر گرفتن خدا و محور قرار دادن اوست، افزود: باید ما اول نقدها را از خودمان شروع کنیم و درنظر گرفتن مصلحت کشور، پرهیز ار قبیله گرایی و قومی گرایی و اختلافات سیاسی اساس کار ما باشد.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور ضمن انتقاد از بی تقاوتی رسانه ها نسبت به مشکلات کشور، عنوان کرد: باید رسانه ها نقد منصفانه را در دستور کار خود قرار دهند و به دلیل وابستگی مالی به برخی از دستگاه ها قلم خود را نفروشند.

وی بیان کرد: خبرنگار پیامبر حقیقت در جامعه است و به عنوان یک مصلح اجتماعی می تواند رفتار کند.

بصیری ادامه داد: متاسفانه بیشترین نفوذ را در رسانه ها در این مقطع تاریخی داشتیم که باید خبرنگاران هوشیار باشند و اسیر دست جریانات سیاسی نشوند.

وی گفت: اگر خبرنگار صاحب فکر نباشد و نسبت به مشکلات جامعه بی تفاوت باشد، اثرگذاری نخواهد داشت.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور بیان کرد: لازم است که گاهی اوقات خبرنگاران در اردوهای جهادی شرکت کنند تا از نزدیک با مشکلات و کمبودها و کاستی ها آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در حوزه رسانه دچار آشفتگی هستیم و آسیب های جدی به خبرنگاران ما وارد است که نبود متولیان مسئول باعث مخدوش شدن فعالیت در این حوزه شده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در پایان سخنان خود به ارسال 13 هزار اثر به دومین جشنواره کشوری ابوذر در سال گذشته اشاره کرد که در تاریخ رسانه‌ای کشور بی سابقه بوده است.

 


انتهای پیام