• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6291-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

مدیرکل امور مالیاتی کردستان عنوان کرد:

افزایش 34 درصدی سهم مالیات بر ارزش افزوده در شهرداری‌های کردستان

مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در 9 شهرستان استان 34 درصد در میزان مالیات بر ارزش افزوده افزایش داشتیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علیرضا الوندی در همایش شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای استان کردستان که امروز چهارشنبه (20 دی) در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار کرد: از عوارضی که بوسیله امور مالیاتی اخذ می شود سه درصد آن به شهرداری ها و دهیاری های هر استان تعلق می گیرد.

وی افزود: اما نحوه توزیع نسبت به سنوات گذشته فرق کرده است که براساس برنامه ششم توسعه، کل وصولی استان به اضافه سهم عمومی وصولی که از کشور تعلق می گیرد به نسبت جمعیت هر شهر توزیع می شود که 70 درصد آن به شهرها و 30 درصد به روستاها اختصاص می یابد.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان در ادامه به بیان میزان سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌های استان در 9 ماهه امسال و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته پرداخت و عنوان کرد: میزان سهم مالیات بر ارزش افزوده شهر بانه در سال گذشته یک میلیارد و 300 میلیون تومان بوده که امسال با افزایش سه برابری به سه میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: شهرداری بیجار بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان در سال گذشته در بخش مالیات بر ارزش افزوده سهم داشته که امسال به یک میلیارد و 900 میلیون تومان افزایش یافته است.

الوندی سهم شهر دهگلان را در سال گذشته 410 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این شهر در سال جاری با افزایش 160 درصدی، یک میلیارد و 69 میلیون تومان دریافت کرده است.

وی اعلام کرد: دیواندره در سال گذشته 360 میلیون تومان سهم داشته که در سال جاری با افزایش 239 درصدی به یک میلیارد و 240 میلیون تومان رسیده است.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان دریافتی شهرداری سروآباد را در سال گذشته 45 میلیون تومان عنوان کرد که این میزان در سال جاری به 300 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: سال گذشته شهرداری سقز سه میلیارد و 700 میلیون تومان دریافت کرده که امسال به پنج میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده است.

الوندی عنوان کرد: امسال در شهر سنندج شاهد کاهش مالیات بر ارزش افزوده بودیم که سال گذشته 17 میلیارد و 400 میلیون تومان بود اما امسال به 14 میلیارد و 800 میلیون تومان کاهش یافته است.

وی میزان دریافتی شهرداری قروه در سال گذشته را 2 میلیون و 200 هزار تومان عنوان کرد که امسال به سه میلیون و 200 هزار تومان افزایش است.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان خاطرنشان کرد: در مجموع در 9 شهرستان استان 34 درصد در میزان مالیات بر ارزش افزوده افزایش داشتیم که از 29 میلیارد تومان در سال گذشته به 38 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

وی در خصوص نحوه توزیع هم خاطرنشان کرد: کلیه وصولی‌ها در پانزدهم ماه بعد به حساب شهراری ها واریز می شود و ما هیچ دخالتی در توزیع مالیات بر ارزش افزوده نداریم.


انتهای پیام