• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5490-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

استاندار کردستان:

پرداخت حقوق کارگران شهرداری‌ها باید در اولویت قرار گیرد

استاندار کردستان گفت: پرداخت حقوق کارگران شهرداری ها باید در اولویت قرار گیرد و از این قشر از جامعه نباید غافل بود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در همایش شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای استان کردستان که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار کرد: باید در عملکردها ارزیابی صورت گیرد و کسانی که خوب کار می کنند تشویق و افراد ناکارآمد به جامعه معرفی شوند.

وی یکی از مشکلات اصلی را پرداخت حقوق کارکنان شهرداری‌ها دانست و گفت: چرا یک کارگر شهرداری نباید چهار ماه حقوقش پرداخت شود، اگر این مسئله به دلیل سوءمدیریت و یا نبود امکانات بوده باید حل شود.

استاندار کردستان عنوان کرد: پرداخت حقوق کارگران شهرداری ها باید در اولویت قرار گیرد و از این قشر از جامعه نباید غافل بود.

وی در ادامه با بیان اینکه تکلیف کرده ایم که در ادارات استان میز خدمت به صورت واقعی و موثر راه اندازی شود، افزود: در شهرداری ها هم باید میز خدمت راه اندازی شود، زیرا در جلوگیری از سرگردانی و فساد موثر است.

مرادنیا همچنین خطاب به اعضای شوراها و شهرداران شهرهای مختلف استان گفت: تلاش کنید اعتماد سازی بین مردم و شورا و شهرداری صورت گیرد و شفاف سازی کنید تا مردم بدانند که پولشان در کجا هزینه می شود.

وی بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان را یکی از دیگر مشکلات دانست و بیان کرد: باید با همکاری یکدیگر مشکلات را حل و ارتباط و تعامل دوجانبه را با مردم برقرار کرد.

استاندار کردستان در ادامه عنوان کرد: مطلع نبودن از وضعیت املاک و مستغلات شهرداری یکی دیگر از نابسامانی هاست که ضرورت دارد بانک اطلاعاتی املاک و مستغلات شهرداری ها تهیه شود.

وی اعلام کرد: از محل فروش برخی از املاک غیرقابل استفاده شهرداری، می توان درآمدزایی و در نتیجه به مردم خدمت رسانی کرد.

مرادنیا با تاکید بر اینکه شهرداری ها باید از بهترین وکلا استفاده کنند تا حقوق مردم پایمال نشود، گفت: همچنین نباید اجازه داد نیرو اضافی به شهرداری ها وارد شود؛ شهرداری ها باید چابک باشند و از نیروی متخصص بهره ببرند.

وی رسالت مسئولان را بسیار خطیر دانست و اعلام کرد: ما مسئولان در برابر هر اتفاقی مسئول هستیم و اگر در هنگام بروز حوادث طبیعی شهروندان با مشکلی مواجه شوند ما باید پاسخگو باشیم.

استاندار کردستان در ادامه خواستار راه اندازی اتاق فکر در مجموعه شورا و شهرداری های استان شد و بیان کرد: باید اعضای شورا و شهرداری ها آینده نگری داشته باشند و امروز برای 50 سال آینده فکر کنند و تصمیم بگیرند.

وی توجه به مقوله بازآفرینی شهری و بافت فرسوده را یکی از مسایل ضروری دانست و عنوان کرد: تا یک ماه آینده در بحث بازآفرینی شهری یک کار بزرگ در شهر سنندج آغاز خواهد شد.

مرادنیا در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه نباید نیروهای شهرداری با مردم برخورد فیزیکی داشته باشند، ذکر کرد: هیچکس حق برخورد فیزیکی با مردم را ندارد حتی اگر خلاف کرده باشد زیرا در این مواقع فقط باید براساس قانون رفتار کرد.

وی یادآور شد: اگر نیرویی با مردم برخورد فیزیکی داشت باید عذر وی را خواست چون در قانون نحوه برخورد با جرم آمده است و نیازی به برخورد فیزیکی نیست.

 

 


انتهای پیام