• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5390-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

روابط عمومی ها به عنوان لایه انعطاف پذیر بین دولت و ملت عمل کنند

مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان با اشاره به گفتمانی که به‌ عنوان دولت و ملت در فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور مطرح است گفت: روابط عمومی‌ها در این زمینه باید به‌عنوان یک لایه کاملاً انعطاف‌پذیر بین دولت و ملت عمل کرده و برای عملکرد بهینه در این حوزه باید اشرافیت کامل بر مسائل روز داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان هیرش رضایی در سمینار تخصصی نو انگار ویژه روابط عمومی‌های استان کردستان که امروز چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه برگزار شد اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هستیم تمامی دستگاه‌های استان باید در راستای هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن مراسم این ایام تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه عملکرد روابط عمومی‌ها باید از فضای سنتی به فضای جدید سوق داده شود، افزود: با توجه به جذابیت‌های زیاد فضای مجازی برای جوانان، روابط عمومی‌ها باید سعی کنند با برنامه‌ریزی و مدیریت اصح به‌ فضای جدید و امروزی ورود کرده و فضای شاد و جذابی را برای جذب جوانان به این جشن‌ها فراهم کنند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان با اشاره به گفتمانی که به‌عنوان دولت و ملت در فضای سیاسی و اجتماعی کشور مطرح است بیان کرد: روابط عمومی‌ها در این زمینه باید به‌عنوان یک لایه کاملاً انعطاف‌پذیر بین دولت و ملت عمل کرده و برای عملکرد بهینه در این حوزه باید اشرافیت کامل بر مسائل روز داشته باشند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر کشور عنوان کرد: اگر روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها انعکاس درست و به موقع داشته باشند می‌توان بسیاری از این اتفاقات و حوادث را کنترل کرد.

رضایی با بیان این نکته که افکار عمومی یک جریان سیار است، اما ما گاهی در یک ذهن بسته قرار داریم و به‌عنوان یک بیگانه برخورد می‌کنیم گفت: متأسفانه مشکلات زیادی در حوزه روابط عمومی‌ها وجود دارد که باید رفع و تقویت شود.

وی تأکید کرد: سیستم روابط عمومی‌ها  در ادارات باید تجهیز  و تقویت شوند و بنابراین مهم روابط و عملکردها نه باید یک‌طرفه و فقط از سوی روابط عمومی‌ها باشد بلکه ارتباط با مردم در این زمینه بسیار مهم است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها باید جهت‌گیری خاصی داشته باشد عنوان کرد: افکار عمومی که در حال حاضر در سطح ملی با آن روبرو هستیم می‌تواند به‌صورت های خاصی شکل بگیرد، بر همین اساس سیستم‌های افکار سنجی در حوزه‌های مختلف باید افکار مردم را بر اساس قومیت‌های مختلف و خاص منطقه رصد کنند، چراکه استفاده از یک نسخه برای قومیت‌های مختلف می‌تواند اثرات منفی زیادی بر تمامی حوزه‌ها داشته باشد.

وی تأکید کرد: آگاهی از رضایتمندی مخاطبین از نحوه عملکرد و برخورد سازمان‌ها برای ما یک نیاز است و روابط عمومی‌ها در این حوزه موظف هستند که موضوعات خاص و اخبار را به موقع و بدون تعلل انعکاس دهند.

رضایی در پایان با اشاره به نقش و اهمیت مهم افکار سنجی در عملکرد روابط عمومی‌ها خاطرنشان کرد: امید است، بتوانیم با برگزاری و تداوم چنین برنامه‌هایی گام‌های خوبی در این زمینه برداریم.


انتهای پیام