• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-2092-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

استکبار بی‌شرمانه سرمایه‌های معنوی مسلمانان را مورد هجمه قرار داده است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کردستان گفت:   استکبار نه تنها دست درازی به سرمایه مادی جهان اسلام کرد، بلکه بی‌شرمانه به سرمایه معنوی این مردم هم دست درازی کرد و چهار رکن دنیای اسلام را مورد تهاجم قرار داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی، روز گذشته در مراسمی که به مناسبت میلاد پیامبر رحمت(ص) وهفته وحدت در دانشگاه کردستان اظهار کرد: اگر بخواهیم دوران حاضر را با گذشته یعنی قبل از انقلاب اسلامی مقایسه کنیم، جوامع اسلامی گام‌های ارزشمندی جهت ایجاد وحدت بین امت‌های اسلامی برداشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه آنچه امروز از زبان بزرگان و علمای دینی بیان می‌شود برای رسیدن به اهداف بلند نظام جهانی اسلام است، افزود: آنچه در کلمات بزرگان اهل تسنن وتشیع دیده‌ام سه عامل دلیل بر اختلاف بین مذاهب اسلامی بوده که دو عامل داخلی و یک عامل بیرونی است.

حجت‌الاسلام شیخ الاسلامی با اشاره به عامل بیرونی اختلاف مذاهب اسلامی بیان کرد: استکبار و خودخواهی،  زر و زور و در رأس آن آمریکا، انگلیس واسرائیل برای اینکه بتوانند ثروت مادی جهان اسلام را به غارت ببرند، بین کشورهای اسلامی اختلاف افکنی می‌کنند.

وی بیان کرد: استکبار جهانی با توطئه‌های بی‌شمار علیه مسلمانان، اتّحاد و یکپارچگی که می‌توانست این سرمایه خدادادی را تبدیل به فرصت کند به تهدید تبدیل کرد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه کردستان عنوان کرد: استکبار نه تنها دست درازی به سرمایه مادی جهان اسلام کرد، بلکه بی‌شرمانه به سرمایه معنوی این مردم هم دست درازی کرد و چهار رکن دنیای اسلام را مورد تهاجم قرار داد.

وی اعلام کرد: قرآن به عنوان  سرمایه  معنوی جهان اسلام  با ارائه انسان‌شناسی، هستی‌شناسی، دنیاشناسی، پیامبرشناسی و قیامت‌شناسی که انسان را تعالی می‌بخشد با هیچ یک از کتاب‌های موجود که ادّعای آسمانی می‌کنند، قابل مقایسه نیست.

حجت‌الاسلام شیخ‌الاسلامی وجود اهل بیت پیامبر(ع) و صحابه جلیل القدر پیامبر(ص) منابع عظیم  فقهی، فلسفی و عرفانی و شخصیت‌های بزرگ دینی علما، مجتهدان ،مدرسان اعم از شیعه وسنّی، مفتی های دانشگاه الازهر  از سرمایه عظیم برای جهان اسلام است که مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است.

مسئول نهاد به عوامل درونی اشاره و عنوان کرد: یکی از دو عامل درونی، جهل مسلمین از اعتقادات و باورهای یکدیگر از یک سو، و جهل به مبانی کلامی، اعتقادی و فقهی اسلام از سوی دیگر موجب تشدید فتنه تفرقه شد.

وی ادامه داد: پیدایش داعش بیش از آنکه محصول فتنه‌گری استکبار باشد، متأثر از جهل مسلمانان بود. امروز علی رغم وجود حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها، ما نتوانسته‌ایم اعتقادات مردم را تبیین و یا افزایش دهیم و این موضوع جای تأمل دارد .

شیخ الاسلامی دومین عامل درونی در تفرقه وتشتّت بین مسلمین را بداخلاقی بین مردم ومسئولان معرفی کرد و افزود: جمعی برای این که به قدرت برسند و یا قدرت خود را حفظ کنند، به طرف مقابل انگ و برچسبِ مذهب می زنند، در حالی که معیار و شرط مسئولیت، اخلاص، همّت، علم و برخورداری ازتجربه است.

وی در پایان یادآور شد: اگر به این باور درونی برسیم که عزّت از آن خداست و تا خدا نخواهد کسی عزیز نمی‌شود این بداخلاقی‌ها را کنار می‌زدیم. بنابر این باید مراقب باشیم که به نام دین ومذهب، بی‌دینی نکنیم.


انتهای پیام