• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3990-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

با هدف تسهیل در خدمات به شهروندان؛

سامانه سرویس‌های الکترونیکی شهرداری سنندج راه اندازی شد

مدیر اداره انفورماتیک شهرداری سنندج گفت: بهره گیری از سرویس‌های الکترونیکی موجب بهبود کارایی و   همچنین باعث تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان می‌شود.

فردین عثمانپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلات دستگاههای خدمات رسان همچون شهرداری که بیشترین ارتباط را با مردم دارند بحث زمانبر بودن برخی از خدمات است.

وی افزود: تسهیل در خدمات رسانی به شهروندان در کمترین زمان ممکن از مهم ترین اولویت‌های مدیران شهرداری است.

مدیر اداره انفورماتیک شهرداری سنندج از راه اندازی سامانه سرویس‌های الکترونیکی شهرداری سنندج خبر داد و گفت: این سرویس در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و سازمانها و نهادهای خصوصی جهت  استعلام از وضعیت پرونده‌ها و اصالت صدور پروانه و استعلامات راه اندازی شد

وی اعلام کرد:  استفاده از  سامانه فرصت مطلوبی را برای افزایش استفاده از خدمات الکترونیکی و جلوگیری ازاتلاف وقت مراجعه کنندگان به شهرداری را فراهم آورده است.

عثمانپور در ادامه مراحل استفاده از این سامانه را تشریح کرد و گفت: پس از ورود به سایت   شهرداری به آدرس  e-sanandaj.ir ؛ در بخش پیوندهای مهم صفحه‌ای  باز شده و شهروندان می‌توانند نام منطقه یا ناحیه خود را انتخاب کنند و وارد صفحه مربوط به ناحیه یا منطقه خود شوند.

وی افزود: در این صفحه 5  گزینه تحت عناوین هزینه های پرونده، وضعیت اقدامات پرونده، عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه، بررسی اصالت پروانه و گواهی صادره استعلام وجود داشته که از طریق وارد کردن شماره پرونده و کد نوسازی قابل دسترسی می‌باشد.

مدیر اداره انفورماتیک شهرداری سنندج تاکید کرد: برای  استفاده از سامانه سرویس الکترونیکی و اطلاع از وضعیت پرونده هم شماره پرونده و کدنوسازی الزامی است.

وی عنوان کرد: راه اندازی سامانه الکترونیکی شهرداری  علاوه بر شهروندان فرصت مناسبی برای دیگر دستگاههای است که  در کمترین زمان  ممکن  با ورود به این سامانه از آخرین وضعیت پروانه‌ها  اطلاعات لازم را کسب کنند.

عثمانپور با توجه به اینکه هدف از انجام امورات شهرداری به صورت الکترونیکی کاهش بروکراسی اداری است؛ ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این سامانه شهروندان می‌توانند در هر ساعاتی از شبانه روز بدون مراجعه و اتلاف وقت از خدمات الکترونیکی شهرداری سنندج بهره مند شوند.

 


انتهای پیام