• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3690-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

آغاز ثبت‌نام دوره طرح «دانشجو معلم قرآن» در کردستان

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستان از آغاز ثبت‌نام دوره طرح «دانشجو معلم قرآن» از امروز، ۱۴ آذرماه در استان خبر داد.

مجید آوج، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کريم» يکی از برنامه‌های سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی است که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان در استان برگزارمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این دوره آموزشی ۱۰۰ ساعت آموزش حضوری و غیر حضوری برای دانشجو معلمان تدوین شده است، افزود: برای داوطلبان طرح دانشجو معلم قرآن کریم حدود ۶۰ ساعت آموزش حضوری برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد کردستان با اشاره به اینکه ثبت‌نام دوره دانشجو معلم قرآن کریم تا پایان آذرماه ادامه دارد، افزود: این دوره آموزشی نیز با حضور اساتید مجرب از اول دی ماه در سطح استان آغاز می‌شود به حایز امتیاز لازم گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.

وی بیان کرد: عناوین و سرفصل‌های درسی در دوره حضوری شامل، تجوید و تدبر و آشنایی با روش تدریس قرآن کریم (چگونگی تعامل و برخورد با قرآن آموز به صورت عملی و کارگاهی) است.

آوج آموزش تخصصی مهارت‌های قرآنی را یکی از اهداف اجرای این طرح دانست و عنوان کرد: حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور، گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در بخش‌های مختلف قرآنی، فراهم کردن فضایی برای فعالیت دانشجویان علاقه‌مند قرآنی برای فعالیت‌های قرآنی، استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی در استان، ایجاد حرکتی پویا و رو به رشد جهت ارتقای فرهنگ قرآنی استان، حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های قرآنی دانشجویان از اهداف برگزاری این طرح است.

وی بیان کرد: بهره‌مندی دانشجویان از حضور اساتید برجسته قرآنی و علمی، ایجاد زمینه‌های شغلی در مراکز قرآنی، دریافت گواهینامه آموزشی معتبر جهاددانشگاهی، حضور در کلاس‌های آموزشی رایگان و ايجاد زمينه‌هاي تبادل افکار و خلاقيت از فواید شرکت در طرح دانشجو معلم قرآن کریم است.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد کردستان یادآور شد: دانشجویان دانشگاه‌های استان علاقه‌مند به شرکت در این طرح، می‌توانند به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان واقع در سایت اداری، ساختمان جهاددانشگاهی مراجعه کرده وجهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۲۴۰۴۸۰ تماس حاصل کنند.


انتهای پیام