• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1193-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

روح استکبارستیزی جنبش‌های دانشجویی حیات بخش دانشگاه است

رییس دانشگاه کردستان با تأکید بر اینکه در حرکت‌ها و جنبش‌های دانشجویی کمتر منافع صنفی دخیل است، گفت: وجود روحیه استکبارستیزی در جنبش‌های دانشجویی منجر به زنده و پویا ماندن دانشگاه‌ها می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، دکتر فردین اخلاقیان، ( امروز ، 14 آذر) در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزارشد، با اشاره به اینکه جنبش‌های دانشجویی الهام گرفته از جنبش‌های ملی ایران هم چون جنبش تنباکو، ملی شدن صنعت نفت و انقلاب اسلامی سال ۵۷ است، اظهار کرد:  موضوع قابل احترام در حرکت‌ها و جنبش‌های دانشجویی، عدم گرایش به منافع صنفی است .

وی با اشاره به حضور روحیه استکبارستیزی در روح جنبش‌های دانشجویی، افزود: تا زمانی که این جنبش‌ها وجود دارد، دانشگاه زنده و پویا است .

رییس دانشگاه کردستان اصلی‌ترین محور نهضت دانشجویی را علم و فناوری اعلام و بیان کرد: در جهان کنونی علم و فناوری در هر کشوری حرف اول را می‌زند، لذا نباید از خاطر دور داشت که با دستیابی به این مهم  می‌توان کشور را آباد کرد.

اخلاقیان دستیابی به علم و فناوری را مستلزمبسترسازی مناسب توسط مسئولان دانست و تصریح کرد: جنبش دانشجویی دارای مؤلفه‌های بسیاری هم‌چون مؤلفه‌های سیاسی و اجتماعی است که خوشبختانه دانشجویان ما در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف حضور تاثیرگذاری را از خود به یادگار گذاشته‌اند.

وی با ذکر اینکه با بهره‌مندی از انسجام، هماهنگی و جنبش مردمی باید در راستای کمک‌رسانی مردم به زلزله‌زدگان کرمانشاه تلاش کرد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در کنار تمامی اقشار جامعه جمعی از دانشجویان دانشگاه کردستان نیز به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند .

رئیس دانشگاه کردستان افزود: دانشجویان دانشگاه کردستان علاوه بر جمع آوری هدایا و کمک‌های بشردوستانه، دو وعده غذای خود را نیز به زلزله‌زدگان اهدا کردند که درآمد حاصل از آن صرف تهیه چند دستگاه کانکس و اعزام آن به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه شد.

اخلاقیان تصریح کرد: در راستای ادامه رسالت حرکت‌های دانشجویی، رایزنی‌های لازم برای بازسازی سه روستا توسط دانشگاه کردستان صورت پذیرفته است .

وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره دو دانشجوی دانشگاه کردستان که در جرایان کمک به زلزله زدگان کرمانشاه جان خود را از دست دادند، یادآور شد: به یاد دو دانشجوی زنده یاد«حامد کیومرثی» دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ترویج و آموزش کشاورزی در سرپل ذهاب و «علی علی‌کرمی» دانشجوی مقطع ارشد رشته فیزیک که در پردیس بیجار در جریان کمک رسانی به زلزله‌زدگان در حادثه تصادف در مسیر بازگشت به گیلان‌غرب جان خود را از دست دادند یک دقیقه سکوت خواهیم کرد .


انتهای پیام