• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-1692-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

محرم فرصتی برای ادای جهاد اکبر یا امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه سنندج مهمترین هدف قیام   امام حسین(ع) را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی دانست و گفت: محرم فرصتی برای ادای جهاد اکبر یا امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه سنندج امروز، 23 شهریورماه در آیین عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته مسجد جامع سنندج با تسلیت سالروز شهادت امام حسین(ع) و حلول ماه محرم، اظهار کرد: منش و شیوه زندگی امام حسین(ع) نوه پیامبر(ص) درس و عبرت برای تمام مسلمانان است چراکه تا پای جان در مقابل ظلم و زور دشمنان ایستاد.

وی مهمترین هدف قیام امام حسین(ع) را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی دانست و افزود: محرم فرصتی برای ادای جهاد اکبر یا همان امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه سنندج احیای  فریضتین امر به معروف و نهی از منکر  را امری مهم در جامعه کنونی دانست و اعلام کرد: فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه گسترش یابد و با این کار از رشد فساد و گناه جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: وجود امام عادل، عالم صالح، گسترش امر به معروف و نهی از منکر و رعایت حجاب توسط زنان، موجب سعادت جامعه اسلامی است.

ماموستاخدایی با اشاره به اینکه کردار و رفتار درست و پیروی از دستورات خدا و پیامبر(ص) زمینهساز سعادت دنیا و آخرت است، اعلام کرد: ما باید توطئه‌های دشمنان را که سعی در ایجاد مشکل برای کشور و نظام دارند، خنثی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تدکید بر اینکه مردم باید دولت را در راستای رفع مشکلات اقتصادی یاری دهند، یادآور شد: دولت باید تمام همت خود را برای برطرف کردن مشکلات و دغدغه‌های مردم به کار گرفته و با جدیت هر چه بیشتر در این راه قدم بردارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: