• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-1897-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار کامیاران:

میزان اعتبارات بخش اشتغال پایدار روستایی کامیاران 107 میلیارد ریال است

فرماندار کامیاران با اشاره به حمایت جدی دولت از توسعه و اشتغال در روستاها گفت: به منظور ایجاد اشتغال در روستاهای شهرستان 107 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که این مبلغ تا 150 میلیارد ریال قابل افزایش است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مسعود الماسی در جمع دهیاران بخش مرکزی با اشاره به حمایت جدی دولت از توسعه و اشتغال در روستاها فرمانداری کامیاران، اظهار کرد: سهم شهرستان کامیاران از اعتبارات بخش اشتغال پایدار روستایی 107 میلیارد ریال است که تاکنون معادل 95 میلیارد ریال طرح به منظور دریافت تهسیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی ضمن تاکید لازم مبنی بر معرفی طرح ها به دستگاه‌های مرتبط افزود: بنا به درخواست روستائیان و طرح های معرفی شده امکان افزایش این مبلغ تا سقف 150 میلیارد ریال وجود دارد.

فرماندار کامیاران عنوان کرد: روستاهای شهرستان کامیاران در زمینه کشاورزی و گردشگری دارای پتانسیل‌های خوبی هستند و دهیاران لازم است با همکاری شوراهای اسلامی و معتمدین و اعلام عمومی شرایط استفاده از این بسته ارزشمندی را که دولت در اختیار روستاها قرار داده فراهم کنند.

وی اظهار کرد: در جلساتی که در خصوص تسهیلات با مدیران بانک های استان و شهرستان برگزار شده تاکید شده نهایت تسهیل گری به عمل آید، همچنین امکان استفاده از اسناد روستایی به عنوان تضمین فراهم شده است.

الماسی تاکید کرد: زمان استفاده از این تسهیلات تا 45 روز دیگر خواهد بود و دهیاران بایستی با آگاهی عمومی نسبت به معرفی طرح های اشتغال زا اقدام کنند.

 وی در ادامه گفت: انتخابات شوراها و به تبع آن انتخاب شهرداران و دهیاران بعد از انقلاب به عنوان نمایندگان مردم فرصت مغتنمی پیش آورد که ضمن همراه کردن مردم برای حل مشکلات امکان توزیع قدرت بین بدنه اجتماعی فراهم شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در پایان اظهار امیدواری کرد دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان منتخب و تایید شده از طرف مردم از این پتانسیل مشروع برای آوردن پای کار مردم استفاده کنند.

فریدون باتمانی، بخشدار مرکزی کامیاران هم در این جلسه در گزارشی با بیان اقدامات صورت گرفته در جهت توسعه هر چه بیشتر روستاها اظهار امیدواری کرد با حمایت فرماندار محترم طرح ها و برنامه های مدنظر در روستاها به خوبی اجرا شود.

در این نشست دهیاران به بیان نکته نظرات خود در خصوص مسائل مختلف به بعضی از مشکلات در روستاها اشاره و مواردی از قبیل نامناسب بودن زیرساخت ها، ناکافی بودن سرمایه کار، محدود بودن اختیارات دهیاری خارج از محدوده طرح هادی، انجام کار براساس شیوه های سنتی و عدم آموزش های نوین، بیکاری و آسیب های اجتماعی را به عنوان مهمترین مشکل مطرح کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: