• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3594-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد :

پیش بینی شرکت 90 هزار دانش آموز استان در فعالیت‌های تابستانی

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان گفت: پیش بینی می‌شود 90 هزار دانش آموز استان تحت پوشش فعالیت های تابستانی قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الله نریمانی امروز در نشست استانی ستاد غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، با بیان اینکه آموزش و پرورش کردستان قبل از ابلاغ دستورالعمل وزارتی فعالیت‌های تابستانی از اردیبهشت ماه 97 اقدام به تنظیم و ارسال شیوه نامه به واحدهای اداری و آموزشی و اطلاع رسانی آن به دانش آموزان کرده است، اظهار کرد: در همین راستا 216 پایگاه برای فعالیت تابستان 97 در سطح استانی پیش بینی شده است.

نریمانی از تشکیل ستاد متناظر استانی در معاونت‌ها و ادارات داخلی و شهرستان‌ها و مناطق و تعیین پایگاه و برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌ها خبر داد و افزود: برنامه فعالیت‌های تابستانی در نشست شورای آموزش و پرورش استان مطرح و فعالیت ها آماده افتتاح است.

نریمانی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های تابستانی سال گذشته، عملکرد استان در تابستان سال 97 را موفق ارزیابی کرد و با بیان اینکه بیش از 85 هزار دانش آموز دوره‌های مختلف تحصیلی در تابستان سال 96 تحت پوشش برنامه های استانی قرار گرفتند، عنوان کرد: در پایان این برنامه و براساس ارزیابی صورت گرفته از طریق ستاد استانی، آموزش و پرورش کردستان با کسب رتبه برتر، مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برای تابستان 97 نیز 216 پایگاه فعالیت تابستانی مهیا شده است و پیش بینی می شود 90 هزار دانش آموز تحت پوشش فعالیت های تابستانی قرار گیرند، تصریح کرد: در کنار 216 پایگاه استان، 12 پایگاه توسط آموزش و پرورش استثنایی و 32 پایگاه نیز توسط مدیریت دانش آموزی استان پیش بینی شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی استان هم چنین به زمان فعالیت های تابستانی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه فعالیت های تابستانی از 15 تیرماه 97 آغاز و تا پایان مرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت، گفت: فعالیت تابستانی 45 روز کامل است.

وی از اوقات فراغت به عنوان یک فرصت نام برد که در صورت عدم بهره گیری از آن به تهدید تبدیل می شود، خاطرنشان کرد: اساس فعالیت‌های تابستانی بر مبنای مهارت آموزی است و در این راستا دست اندرکاران با همکاری خانواده باید سعی و اهتمام خود را برای اجرای هر چه بهتر برنامه ها بکار گیرند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: